Blijf op de hoogte.

 
Ścieżka kariery z Polski do Holandii
#opowiedznamswojąhistorię
Praca za granicą to duży krok poza swoją strefę komfortu. Wymaga zdolności adaptacyjnych w nieznanym środowisku pracy, w którym występują najbardziej (nowe) różnorodne sytuacje. Przemysław i Anna wiedzą o tym wszystkim. W poniższym wywiadzie chętnie opowiadają o swojej zmianie kariery i przyjeździe do Holandii, małego kraju z dużymi ambicjami.
 
“Odważ się zapytać, możesz się wiele nauczyć od swoich kolegów”
Jak szybko udało wam się zadomowić w Holandii?

Przemysław: Z początku Holandia często mnie zaskakiwała, bo podejście do wielu aspektów życia jest znacząco różne, niż w Polsce. Z czasem jednak da się do wszystkiego przyzwyczaić, a może nawet zrozumieć i docenić. Najbardziej cenię sobie estetykę i funkcjonalność przestrzeni i nieporównywalną do żadnego innego miejsca na świecie infrastrukturę rowerową.

Anna: W ciągu trzech tygodni od podpisania umowy z OmniformGroup już przeprowadzałam się do Holandii. Teraz z perspektywy ostatnich trzech lat pracy uważam, że to byla świetna decyzja. Szybko poczułam się tu jak w domu.

Jak trafiliście do OmniformGroup?

Przemysław: Od dłuższego czasu planowałem emigrację, ale w Holandii znalazłem się przez zupełny przypadek. Jeden z moich kolegów studiował budownictwo, śledził grupy studenckie na Facebooku i wysłał mi znalezioną tam ofertę z Omniformu jako ciekawostkę. Całkiem poważnie uznałem, że spełniam wszystkie wymagania. Nie mogłem nie wykorzystać tej szansy.

Anna: O rekrutacji powiedział mi mój przyjaciel, a ja uznałam, że to szansa na zwrot w życiu i karierze. Wzięłam udział w rekrutacji, a gdy na koniec otrzymałam ofertę pracy w OmniformGroup, nie zastanawiałam się długo!

Co lubisz w swojej pracy?

Przemysław: W pracy kreślarza lubię różnorodność projektów, jakimi się zajmujemy. To, że czasem rysujemy wielkie osiedle jako całość, a czasem skupiamy się na szczególe pojedynczego obiektu przy ulicy. Zmiany sprawiają, że to zajęcie nie nudzi się z dnia na dzień i jest stale angażujące.

Anna: Najbardziej lubię poczucie, że mam swój udział w tworzeniu i ulepszaniu fragmentu rzeczywistości innych ludzi. Widok zrealizowanych projektów, przy których pracowałam to bardzo satysfakcjonujące uczucie.

Jaka jest twoja rada dla nowego polskiego kolegi w OmniformGroup?

Przemysław: Nie bój się pytać o radę. Każdy z kolegów może podpowiedzieć ci coś świeżego, dzięki czemu nie tylko lepiej zrozumiesz projekt, ale też wzbogacisz swoje doświadczenie i wiedzę.

Anna: Nie bój się pytać czy konsultować swoich pomysłów z kolegami, bo
 

Kom ook bij #teamomniformgroup.